Detské letné tábory Zahraničné tábory, tábory v zahraničí Jarné prázdniny Denné Tábory Rodinné tábory
 
www.ckslniecko.sk > Tábory > Pasta a Basta!

Pasta a Basta!

Taliansko (Rimini), výlet do San Marina

Večný boj toho, čo chcete, s tým, čo nesmiete, bude aj tento rok prebiehať na Rimini. Rimini už asi mnohí poznáte a niektorí aj osvedčený nenápadný hotel Rinaldi, ktorý stojí v tichej oblasti Torre Pedrera. Je vnorený medzi stromy a má vlastnú záhradku. Na pláž je to len pár minút pohodovej chôdze (vzdialenosť je vidieť na jednej z fotografii) .

Rovnako príjemne a útulne pôsobí aj jeho trojhviezdičkový interiér, ktorý nie príliš náročným hosťom spoľahlivo poskytne všetko, čo sa od neho očakáva. Dominuje mu veľmi pekná jedáleň a spoločenské priestory pod ňou. Na recepcii hotela je bufet. 

 

Kto čaká klasický táborový program, ten bude sklamaný. Ani tu nebudeme organizovať štafetový beh medzi ležadlami, či hrať Safari na kolonáde alebo inú „táborovku“. Nie je na to miesto a väčšinou ani záujem. O to viac si užijete kúpania, opaľovania a všetkého, kvôli čomu každý na Rimini chodí. Pláž ponúka: plážový volejbal, stolný tenis, petang, vodné bicykle. Večer ako inak, ide sa žiť na niektorú z diskoték. O tom, ktorú diskotéku navštívite a ako dlho sa na nej zdržíte, rozhoduje výlučne vedúci zájazdu podľa „zvládnuteľnosti“ a správania sa účastníkov.

 

Rodičia by mali s možným neskorším návratom z diskoték rátať alebo pri nástupe môžu individuálne vyjadriť svoj nesúhlas. Je to takmer dospelácka dovolenka pre nedospelých. Keby sa náš pobyt zdal niekomu príliš voľný, ubezpečujeme vás, že vždy a všetko sa deje pod priamym dohľadom skúsených (!) animátorov a že dospeláckosť pobytu sa týka len programu. Magická veková hranica „18“ zostáva pre nás záväzná ... .

 

Diskotéky nie sú zďaleka jedinou adrenalínovou akciou. Tou najväčšou je návšteva zábavného parku Mirabilandia. Nahliadnite www.mirabilandia.it. Túto atrakciu ponúkame ako nepovinný príplatok a uskutoční sa pri určenom minimálnom počte 30 prihlásených. Ďalšou atrakciou je výlet do mini štátiku a mestečka San Marino. Výlet je zahrnutý v cene a účasť na ňom je súčasťou programu.

Nenápadný hotel Rinaldi stojí v tichej oblasti Torre Pedrera. Je vnorený medzi stromy a má vlastnú záhradku. Na pláž je to len 10 minút pohodovej chôdze.

Ubytovanie:

Hotel má 2,3,4-posteľové izby, väčšinou s balkónom. Váčšie izby majú vlastné sociálne zariadenie. Menšie izby majú sociálne zariadenie riešené bunkovým systémom, t.j. spoločné vždy pre dve izby. (Ak nevychádzajú ch/d, môžu sa objaviť aj 5-posteľové izby).

Strava:

Plná penzia, typická talianska strava, niekedy priam špeciality, ale Slováčisko nie a nie si zvyknúť a prispôsobiť sa a preto ...
 

Raňajky: bufetový stôl (syry, šunka, maslo, vločky, nugeta, nápoje ...). Opakuje sa, ale vy si vyberáte.

Obed: 1.Cestoviny (pasta), 2. Mäso s prílohou + šalát

Večera: 1.Cestoviny (pasta), 2.Mäso s prílohou, polievka (2-3x za týždeň), 1-2x za týždeň môže byť večera studená
Dezert: k hlavným jedlám sa podáva ovocie alebo dezert (domáci koláč)

Takto to vyzerá obvykle.  Zloženie sa môže meniť, objavuje sa pizza a pod.

 

Pitný režim, tak ako ho poznáte z táborov, sa realizovať nedá, ale v čase podávania jedál sa dá neobmedzene čerpať sýtená alebo nesýtená voda.

Na taniere sa nakladá toľko, aby sa čo najmenej odnášalo a to zase umožňuje pridať tým, ktorým sa máli. Stačí len požiadať. Ak ale niekto neodolá fastfoodom na pláži, je jasné, že na riadnu stravu už nemá chuť a začne sa riešiť strava v tábore.

Vybavenie strediska:

Príjemne a útulne pôsobí trojhviezdičkový interiér hotela, ktorý nie príliš náročným hosťom spoľahlivo poskytne všetko, čo sa od neho očakáva. Dominuje mu veľmi pekná jedáleň a spoločenské priestory pod ňou. Na recepcii hotela je bufet. 

Kúpanie:

Čakajú vás široké pláže s jemnučkým pieskom. Voda je dĺĺĺho plytká, takže plávanie spojíte aj s turistikou. Hotel bezplatne poskytuje obmedzený počet ležadiel, na ktorých sa deti bez problémov striedajú. 

Doprava:

Klimatizovaným autobusom, odchody z BA večer, príchody ráno. Trasa: cez Rakúsko po diaľnici priamo do Talianska. 

Odchody z Košíc a ďalších miest Slovenska:  

Deti zvážame rýchlikom. Plánovaný odchod z Košíc je cca o 14:00hod. Na bratislavskej vlakovej stanici bude čakať náš autobus. Celá preprava detí do Bratislavy až k autobusu a naspäť do rúk rodiča prebieha pod dozorom animátora!

Okrem Košíc je nástup možný aj v: SNV, PP, LM, RK, ZA, PB, PU, TN, PN a TT, príp. aj v iných staniciach po predchádzajúcej dohode s CK.Fotografie zo Tábora

PASTA a BASTA!

Večný boj toho, čo chcete, s tým, čo nesmiete, bude aj tento rok prebiehať na Rimini. Rimini už asi mnohí poznáte a niektorí aj osvedčený nenápadný hotel Rinaldi, ktorý stojí v tichej oblasti Torre Pedrera. Je vnorený medzi stromy a má vlastnú záhradku. Na pláž je to len pár minút pohodovej chôdze (vzdialenosť je vidieť na jednej z fotografii) .

Rovnako príjemne a útulne pôsobí aj jeho trojhviezdičkový interiér, ktorý nie príliš náročným hosťom spoľahlivo poskytne všetko, čo sa od neho očakáva. Dominuje mu veľmi pekná jedáleň a spoločenské priestory pod ňou. Na recepcii hotela je bufet. 

 

Kto čaká klasický táborový program, ten bude sklamaný. Ani tu nebudeme organizovať štafetový beh medzi ležadlami, či hrať Safari na kolonáde alebo inú „táborovku“. Nie je na to miesto a väčšinou ani záujem. O to viac si užijete kúpania, opaľovania a všetkého, kvôli čomu každý na Rimini chodí. Pláž ponúka: plážový volejbal, stolný tenis, petang, vodné bicykle. Večer ako inak, ide sa žiť na niektorú z diskoték. O tom, ktorú diskotéku navštívite a ako dlho sa na nej zdržíte, rozhoduje výlučne vedúci zájazdu podľa „zvládnuteľnosti“ a správania sa účastníkov.

 

Rodičia by mali s možným neskorším návratom z diskoték rátať alebo pri nástupe môžu individuálne vyjadriť svoj nesúhlas. Je to takmer dospelácka dovolenka pre nedospelých. Keby sa náš pobyt zdal niekomu príliš voľný, ubezpečujeme vás, že vždy a všetko sa deje pod priamym dohľadom skúsených (!) animátorov a že dospeláckosť pobytu sa týka len programu. Magická veková hranica „18“ zostáva pre nás záväzná ... .

 

Diskotéky nie sú zďaleka jedinou adrenalínovou akciou. Tou najväčšou je návšteva zábavného parku Mirabilandia. Nahliadnite www.mirabilandia.it. Túto atrakciu ponúkame ako nepovinný príplatok a uskutoční sa pri určenom minimálnom počte 30 prihlásených. Ďalšou atrakciou je výlet do mini štátiku a mestečka San Marino. Výlet je zahrnutý v cene a účasť na ňom je súčasťou programu.

 

 

Kód

Termín

Dní

Cena do 31.3.
bez dopravy / s dopravou

Cena
bez dopravy / s dopravou

 
311 09.07. - 18.07. 10 - / - - / vypredané
312 16.07. - 25.07. 10 - / - - / vypredané
313 23.07. - 01.08. 10 - / - - / vypredané
314 30.07. - 08.08. 10 - / - - / vypredané


Už v cene tábora !
  • ubytovanie (7x nocľah)
  • plná penzia
  • doprava z BA
  • animátori
  • materiál na aktivity
  • pobytové poplatky
  • výlet do San Marina
CK odporúča:
  • za príplatok 12€ cestovné poistenie ECP
Doporučený vek: 14 - 17
Organizátor tábora CK Úsmev


Akceptujeme platbu:
Akceptujeme platbu
©1996-2014 CK Slniečko, spol. s r.o.
Všetky práva vyhradené.
Tel: +421 (0) 915 879 018, +421 (0) 32 652 19 11
E-mail: slniecko@ckslniecko.sk
Návštevníci od 7.1.2009:
Stránku vytvoril kreatívny tím
Lemon Lion - Reklama, Webové stránky, SEO